Võlgade sissenõudmine Soomes

Inkasso Soomes

OK Incure kaudu on lihtne Eesti ettevõtetel või ka eraisikutel saada Soomes registreeritud ettevõtete või Soomes resideeruvate eraisikute krediidivõimelisuse kohta infot. Soome suunal on OK Incure koostööpartner meie emaettevõte OK Perintä Oy (https://www.okperinta.fi/). OK Perintä Oy omab krediidihaldusteenuse osutamise juures ja võlgade sissenõudmisel Soomes pikaajalist kogemust. Ettevõtte omab kontorit nii Helsingis, Tamperes kui Vaasas. Turuosalt on OK Perintä Oy Soomes TOP 3 inkassofirmade seas.

Kui võlgnik arvet või võlga ära ei maksa, võib ta saada Asiakastieto (https://www.asiakastieto.fi/)  krediidiinforegistris (luottotietorekisteri) maksehäire märke (maksuhäiriömerkintä). See põhjustab Soomes palju probleeme. Laenuandjad ja pangad ning teisedki tehingupartnerid kontrollivad krediidiinforegistrist sageli krediidiandmeid. Kui sul on maksehäire märge, siis ei pruugi sa saada üürikorterit, pangalaenu või krediitkaarti. Ka tööandja võib eeldada, et töötajal ei ole maksehäire märkeid. Tööandjal ei ole põhjust aidata võlgnikul hoiduda sundtäitmisele pööratud kohustuste täitmisest, kuna see vaid pikendab täitemenetlust ja halvendab võlgniku olukorda.

Pakume võlausaldajatele võlgnevuste sissenõudmist nii kohtuväliselt kui ka kohtu kaudu, esindame võlausaldajaid ka täitemenetluses. Soomes võlgnevust sisse nõudes võib selle jaotada tinglikult kaheks: vaieldavad võlad (riita asia) ja mittevaieldavad võlad (riidatonasia). Kui võlasuhe on jõudnud faasi, kus omavahel pole enam võimalik kokkulepet saavutada (lõputud võla tasumise lubadused, kontakti vältimine jms), siis ei jää võlausaldajal muud üle, kui oma õiguste kaitseks kohtusse pöörduda. Võrreldes Eestiga on Soomes võla sissenõudmise protsess pisut aeglasem. Seda ka seetõttu, et Soomes ei aktsepteerita Eesti digitaalallkirja, mistõttu tuleb tihti allkirjastatud dokumentide edastamiseks kasutada tavaposti. Samas on positiivne asjaolu, et riigilõiv on fikseeritud ja suhteliselt väike ning astmelisest tulumaksusüsteemist tulenevalt on sissenõudjal võimalik võla katteks saada võlgniku tulumaksutagastus.

Switch The Language

  WE WANT TO HEAR FROM YOU

  ADDRESS

  OK INCURE OÜ
  Marienthali Keskus (5. floor)
  Mustamäe tee 16, 10617
  PHONE: +372 675 5820
  EMAIL: mail @ okincure.ee
  Monday-Friday 09:00-17:00
  Registry code: 11542046
  Tallinn, ESTONIA

  OTHER WAYS TO CONNECT